Výměna motorku ovládání klapky přívodu vzduchu do kabiny

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Výměna motorku ovládání klapky přívodu vzduchu do kabiny

Příspěvekod tomáš » pát 16. bře 2012 11:29:43

Ahoj,
ještě jsem se chtěl zeptat, zda někdo již vyměňoval motorek, který ovládá klapku přívodu čerstvého vzduchu do kabiny. Já jsem zatím koupil na vrakovišti zánovní motorek, ale již tady mám první pochybnost. Pokud zastrčím zatím nenamontovaný zánovní motorek do přívodního konektoru, tak okamžitě běží a nevypíná se. Tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu přepíná pouze orientaci točení osičky.

Takže můj první dotaz je, zda jsou vypínače chodu tohoto motorku umístěny někde v mechanizmu klapky a můj „zánovní“ motorek je v pořádku.

Můj druhý dotaz zní, zda je nějaký fígl v demontáži motorku klapky. Moc místa tam není a také moc dobře není vidět mechanizmus přepákovaní . Tím netuším jak motorek rozpojit s tímto mechanizmem.

Předem moc díky za radu
Tomáš
Uživatelský avatar
tomáš
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 18. črc 2011 23:35:17
Bydliště: Praha 10

Re: Výměna motorku ovládání klapky přívodu vzduchu do kabiny

Příspěvekod boyrough » pát 16. bře 2012 21:29:56

Ahoj,
tak pokud já vím, tak ten motůrek je asi pořád jakoby v tahu či tlaku. Proto moc dobře nefunguje a v krajních polohách se "kouše". Někdo si tam dával do obvodu elektrický odpor.
Já osobně jsem to nechal být a klapku mám stále do polohy přívodu vzduchu z venku.
Někdo zdatný v elektrice by ale mohl vědět kam a jak umístit předřadný odpor a zveřejnit hodnoty tohoto odporu. Pokud si dobře pamatuju, tak na původním fóru se to řešilo. Třeba se někdo ozve.
Olda.
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna motorku ovládání klapky přívodu vzduchu do kabiny

Příspěvekod tomáš » úte 20. bře 2012 12:48:21

Tak se mi podařilo motorek včera vymontovat. Je to dost hrozná práce, protože pokud člověk nechce sundat "půl" palubky, má tam jen minimální prostor pro krátký šroubovák a tenkou ruku. Dnes koupím nové samořezné šroubky, alespoň s hvězdičkou místo křížku, aby lépe držely na šroubováku při zpětné montáži.
Jinak jak jsem již výše popisoval, motorek se opravdu krokově nevypíná. Vypne se sám automaticky, až když se zastaví na dorazu a naroste proud. Nový motorek z druhovýroby se mi bohužel nepodařilo sehnat. Skoro určitě ho nikdo nevyrábí a originál Fiat stojí cca. 2200 Kč. Na vrakovišti za něj chtějí od 300 do 500 Kč, ale z Multip byly motorky skoro všechny těsně před smrtí a to hlavně jejich zpřevodování. Z bratříčků (Bravo, Brava, Marea) ho nikdo nepoužívá, ale podařilo se mi zjistit, že je shodný motorek používán ve Fiatu Palio. Na základě tohoto poznatku se mi podařilo zakoupit zánovní motorek asi jen 3 roky starý, tak doufám, že chvíli vydrží. Tak doufám, že tato skušenost někomu do budoucna pomůže, až narazí na shodný problém jako já.
Uživatelský avatar
tomáš
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 18. črc 2011 23:35:17
Bydliště: Praha 10

Re: Výměna motorku ovládání klapky přívodu vzduchu do kabiny

Příspěvekod Florian » úte 20. bře 2012 23:01:04

Díky za podnětný příspěvek.Může se hodit.
Florian
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 06. srp 2011 19:47:34
Bydliště: ŽATEC


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků