ucpané vstřiky??

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení…

ucpané vstřiky??

Příspěvekod johan » čtv 17. pro 2015 14:58:55

Ahoj kolegové.
Naše třetí multipla v pořadí (JTD 115 rv 2005) má problém se vstřiky. Zdálo se mi, že nějak málo jede a při startu smrdí více, než obvykle, tak odfrčela na prohlídku. Diagnóza mne nemile překvapila. Motor prý jede na 3válce. Diagnostika ukázala, že komprese jsou ok, ale 3vstřiky mají špatné hodnoty. Vstřiky už jsou venku a jdou na detailní prohlídku spojenou s čištěním (3000,-). Podle stavu se prý budou muset buď repasovat, nebo kupovat nové (což může vylézt do desetitisíců)... Máte k tomu nějaké rady? Nenabízí někdo kvalitně repasované vstřiky za rozumnou cenu?
A co je příčina? Najeto máme poctivých 120.000,- kupováno před třemi lety s 80.000 dle servisky a stav odpovídal. Provozujeme na krátké příměstské trati,a le i na dálkové cesty několik tisíc km za týden... Palivo většinou hledám levnější (Globus, tankono), ale nečepuji ve dvorech JZD :-)

Za rady bud rád, díky a pěkné Vánoce všem Multiplákům
johan
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23

Re: ucpané vstřiky??

Příspěvekod VÁCLAV » sob 19. pro 2015 18:23:48

Kupuj pořádnou naftu od BENZINY NEBO OMW .Já kupuji jenom MAXX MOTION.Je sice nejdražší,ale bez biosložek.Motor lítá jako das.Oté naftě od ONA psali ve světě motorů.Je vhodná pro starší motory, do JTD bych to nedal.Nebo si kup aditiva VIF a smíchej to.Je to levnější varianta.At ti slouží.
VÁCLAV
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 20. srp 2011 10:04:39


Zpět na Motor - Diesel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník