poblázněný teploměr??

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

poblázněný teploměr??

Příspěvekod johan » ned 06. kvě 2012 11:59:33

Ahoj kolegové,
pokud se někdo setkal s podobným problémem a nalezl řešení, tak budu rád pokud mi poradíte.
Máme nově multiplu facelift 2005 s automatickou klima a s palubním počítačem, který disponuje i venkovním teploměrem.
Čas od času (většinou hned po nastartování, ale občas i během jízdy) se ozve signál upozorňující na námrazu.
A to ačkoliv venku je třeba 25-30 stupňů. Na displeji se objeví údaj o nějaké nesmyslné teplotě například minus 14 stupňů, která postupně stoupá směrem k nule a po nějakém čase se zničehonic objeví teplota reálná.
Nejsem si jist zda automatická klima nepracuje i dle informací od venkovního teploměru. Řekl bych že ano, protože, když bylo teploměrových minus 14, tak se nechtěla spustit.
Je to trochu nepříjemné, když si jedete, vše ok a najednou se ozve akustický poplach, že je nějaký problém. Vždycky mi sice spadne kámen ze srdce, že je to jen "námraza", ale i tak to ubírá pozitivní pocit z jízdy.
Netušíte čím by to mohlo být?
Čidlo teploměru je umístěno kde? Podezřívám, že by to mohl být čtvereček mezi kapotou motoru a čelním sklem na místě řidiče. To jsme na naší staré multě neměli...
díky za rady
johan
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23

Re: poblázněný teploměr??

Příspěvekod andreapipo » ned 06. kvě 2012 20:19:22

Zdravím, nevím jak nové Multi, ale ta moje z roku 2001 má teploměr (čidlo) zespodu na levém předním vnějším zrcátku. A automatická klima opravdu spolupracuje s tímto čidlem. V čem může být chyba netuším, zkusil bych to čidlo.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 16V 100
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
andreapipo
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 17. črc 2011 21:20:38

Re: poblázněný teploměr??

Příspěvekod joyo » pát 06. črc 2012 15:37:24

Už si to vyriešil? Ja by som hľadal chybu v konektore na dverách. To býva častý zdroj poruchy napríklad aj odmrazovanie alebo sklápanie zrkadiel.
joyo
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. lis 2011 21:15:13

Re: poblázněný teploměr??

Příspěvekod johan » sob 07. črc 2012 13:36:58

Bylo to vadné čidlo. Sice jsem musel vyměnit celé zrcátko, ale závada je odstraněna.
h
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků