Neotvara piate dvere (kufor)

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod Ondrej29 » úte 03. pro 2013 9:25:31

Zdravim, prosim o radu skusenejsich. Dnes mi z nicoho nic neodomkne dvere na kufri. Vcera vecer som este nalozil veci, zamkol auto.
Dnes idem veci vybrat, odomknem auto ale kufor neotvorim, vobec ho neodomkne. Kde hladat zavadu?

Edit: Pol hodiny nato, ako som to sem napisal, som bol pri aute a kufor znova v pohode odomyka. Nejaky zly kontakt?
Fiat Multipla 1.6 16v, r.v. 2006
Ondrej29
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10. lis 2013 21:04:01
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod Mira2B7 » úte 03. pro 2013 15:18:03

mikrospínač
jde koupit v GME za pár korun ale nepamatuji si označení.
sundat dekl zevnitř vymontovat zámek rozebrat a zakoupit. Je nachlup stejný.
Uživatelský avatar
Mira2B7
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. srp 2012 20:26:02

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod Mates » ned 08. pro 2013 18:06:34

Zdravím,
jakožto čerstvý majitel tohoto skvělého auta vychytávám mouchy a mám zřejmě podobný problém. Dveře kufru otevřu pouze tlačítkem u sedadla řidiče a nebo klíčem na dveřích. Pokud mám odemčené auto jdou otevírat dveře kufru bez toho aniž bych mačkal tlačítko? Na dveřích kufru mezi osvětlením RZ je něco jako tlačítko (gumové překrytí které jde zmáčknout). Neví někdo co by s tím šlo provést?
Fiat Multipla 1,9JTD 85kW 2002
Mates
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. pro 2013 20:05:37
Bydliště: Břežany

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod johan » čtv 13. bře 2014 14:07:35

Kde jde koupit za pár korun? Nejlevnější jsem nalezl za 1900 a to mi moc pár korun na takovou hloupost nepřipadá. ale možná máme jen jiné měřítko co je pár korun :-)))
Pokud víte o nějakém levnějším řešení, tak budu rád...
díky
johan

Mira2B7 píše:mikrospínač
jde koupit v GME za pár korun ale nepamatuji si označení.
sundat dekl zevnitř vymontovat zámek rozebrat a zakoupit. Je nachlup stejný.
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod MarekP » úte 29. dub 2014 21:31:21

S tímto roztomilých mikrospínačem mi došla trpělivost po tom co jsem každý měsíc rozebíral celé zadní dveře a vše čistil......provedli jsem jednoduché řešení....domontáž vypínače vedel sedačky řidiče (odskok pro zámek) a je pokoj. Nevyjde to sice o moc lépe (vzhledem k rozebírání celého levého vnitřku auta...jako to mívají některé ve výbavě), ale je to trvalé řešení........

Info a zprostředkování opravy rád poskytnu......

Marek
Multipla 2004 Nuova JTD 145hp
MarekP
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 31. črc 2011 15:40:02
Bydliště: Kladno

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod Mira2B7 » pát 02. kvě 2014 11:39:41

johan píše:Kde jde koupit za pár korun? Nejlevnější jsem nalezl za 1900 a to mi moc pár korun na takovou hloupost nepřipadá. ale možná máme jen jiné měřítko co je pár korun :-)))
Pokud víte o nějakém levnějším řešení, tak budu rád...
díky
johan

Mira2B7 píše:mikrospínač
jde koupit v GME za pár korun ale nepamatuji si označení.
sundat dekl zevnitř vymontovat zámek rozebrat a zakoupit. Je nachlup stejný.


http://www.gme.cz/p-d2hw-c202mrs-p630-193
Nevim jesti je to presne on ale neco takoveho tam je uplne presne to pasuje. Jak jsem psal tak rozebrat a podle rozmeru najit.
Jeste upozorneni, bavim se o novem modelu ktery nema mechanicke otevirani od ridice.
Uživatelský avatar
Mira2B7
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. srp 2012 20:26:02

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod Jenda » úte 16. pro 2014 22:07:39

Také mě nešli hned při mravních mrazech otevirat 5. dveře. I přes zde uvedené rady jsem nevěděl, co mě čeká.
Nakonec práce na něco přes hodinu. Klasická závada - zmrzlé blátíčko bránící pohybu klapky působící na mikrospínač. Nějpracnější byla demontáž a montáž vnitřního plastu dveří a výměna poškozených plastových úchytů, vždy při demontáži nějaké prasknou.
Mikrospínač jsem mírně podložil , aby byl celý spínač citlivější, teď stačí, jen mírný průhyb klapky spínače. Tak uvidím, jak dlouho to vydrží.
Multipla 5dveře spínač.jpg

Multipla 5dveře mikrospínač.jpg


Tak při dalších mrazech zase zlobilo, zase drhla plastová klapka, možná byla i vlhkost přímo ve spínači, spínač jsem vyměnil za ten z GM (P-D2HW-C202MRS) za 55,-Kč. Musel jsem jej trochu připilovat aby dokonale pasoval, přijde mi kvalitnější, než originál Valeo. Jen samotné otevírání je s mírnou prodlevou. Klapku a těsnějiní jsem naipregnoval přípravkem na gumu. Tak snad bude sloužit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Jenda dne čtv 19. úno 2015 0:39:36, celkově upraveno 1
Fiat Multipla 2008 Bi-Power, Karlovarský kraj
Jenda
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 20. črc 2014 4:13:52

Re: Neotvara piate dvere (kufor)

Příspěvekod johan » pon 16. úno 2015 19:27:50

To by mne docela zajímalo. Sice jsem závadu na půl roku novým spínačem z GME za pár korun vyřešil, ale právě přestal fungovat znovu. Tento mikrospínač bez zámku v pátých dveřích je asi to nejblbější, co se italským přátelům "povedlo". Vyměním jej ještě jednou, ale protože i moje trpělivost je u konce a toto je evidentně slabina, tak bych rád provedl úpravu na starou multiplu s mechanickým otevíráním od ruční brzdy. Jak jsi to provedl? Záslepku vedle ruční brzdy mám, ale více jsem po tom nepátral... Co je na to potřeba sehnat? Celý mechanismus otevírání někde z vrakáče? A instalace?
díky za rady
johan




MarekP píše:S tímto roztomilých mikrospínačem mi došla trpělivost po tom co jsem každý měsíc rozebíral celé zadní dveře a vše čistil......provedli jsem jednoduché řešení....domontáž vypínače vedel sedačky řidiče (odskok pro zámek) a je pokoj. Nevyjde to sice o moc lépe (vzhledem k rozebírání celého levého vnitřku auta...jako to mívají některé ve výbavě), ale je to trvalé řešení........

Info a zprostředkování opravy rád poskytnu......

Marek
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron