Na co si dát pozor při koupi?

Sem pište vždy, pokud máte na srdci něco, co se nehodí nikam jinam :) Zkrátka vtipy, bláboly...

Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod Blodmen » stř 16. led 2013 18:29:12

Ahoj, zvažuji koupit starší Multinku, ten první typ se mi fakt hodně líbí, mám jednu vyhlídlou - je prý dovezená z It, s plnou servisní historií - tomu nevím jestli můžu věřit, na co bych se měl při prohlídce zaměřit? Prý není problém zajet na technickou. Je to rok 2001, prý absolutně bez koroze. je to tedy 1,9JTD: http://auto.bazos.cz/inzerat/20923201/M ... aEXTRA.php
Blodmen
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30. říj 2011 18:17:42

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod MarekP » sob 19. led 2013 22:13:28

Rozhodně doporučuji připojení na diagnostiku. podezřele málo km. 117 km na 11 let starém autě je prostě málo.......v itálii si naftu nebude kupovat někdo kdo najezdí 9tis za rok........jinak 110Ps dobrá volba.......koroze může být maximálně přední část nosníků, ale je to většinou v pořádku.....
Multipla 2004 Nuova JTD 145hp
MarekP
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 31. črc 2011 15:40:02
Bydliště: Kladno

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod Blodmen » ned 20. led 2013 10:48:25

MarekP píše:Rozhodně doporučuji připojení na diagnostiku. podezřele málo km. 117 km na 11 let starém autě je prostě málo.......v itálii si naftu nebude kupovat někdo kdo najezdí 9tis za rok........jinak 110Ps dobrá volba.......koroze může být maximálně přední část nosníků, ale je to většinou v pořádku.....


Díky moc za odpověď. Ty kilometry jsou opravdu málo, s diagnostikou jsem počítal, jen nevím, jestli to zvládnem někde rovnou, nebo zkusím dát do smlouvy že můžu auto do týdne vrátit pokud bude diagnostika mluvit něco jiného, ale na to mi asi nepřistoupí. Auto je pro rodiče a nerad bych, aby naletěli, sice moc toho nenajezdí, ale i tak.
Blodmen
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30. říj 2011 18:17:42

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod boyrough » ned 20. led 2013 16:02:28

Ahoj,
připojím se do diskuze. Já kupoval Mulťu v roce 2010 se stavem cca 126000 km. Je to autíčko dovezené z Rakouska a tady v Čechách jsem druhý majitel. Byla klika, že k tomu byla servisní knížka, i když ne zrovna úplná. Rakušané skončili s údržbou ve stavu asi 70000 km a pán v tady v Čechách do servisky nic nepsal, ale opravy a výměny řemenů atd. doložil jiným způsobem. Opravdu poctivý člověk, takových je dnes už opravdu málo.
Auto mělo pouze jednu chybu (dost podstatnou), mělo totálně ojetou spojku. Jen tak tak, že jsem dojel domů. Ale na spojku jsem od prodávajícího dostal slevu v celkové částce za auto.
Pointa je tedy taková = podívat se kde zabírá spojka (tzn. auto pěkně vyzkoušet).
Olda.
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod Blodmen » ned 20. led 2013 18:54:55

boyrough píše:Ahoj,
připojím se do diskuze. Já kupoval Mulťu v roce 2010 se stavem cca 126000 km. Je to autíčko dovezené z Rakouska a tady v Čechách jsem druhý majitel. Byla klika, že k tomu byla servisní knížka, i když ne zrovna úplná. Rakušané skončili s údržbou ve stavu asi 70000 km a pán v tady v Čechách do servisky nic nepsal, ale opravy a výměny řemenů atd. doložil jiným způsobem. Opravdu poctivý člověk, takových je dnes už opravdu málo.
Auto mělo pouze jednu chybu (dost podstatnou), mělo totálně ojetou spojku. Jen tak tak, že jsem dojel domů. Ale na spojku jsem od prodávajícího dostal slevu v celkové částce za auto.
Pointa je tedy taková = podívat se kde zabírá spojka (tzn. auto pěkně vyzkoušet).
Olda.


Díky za připojení. Jsem opravdu zvědavý, jestli se zadaří a bude v rodině.
Blodmen
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30. říj 2011 18:17:42

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod Grimnir » pon 08. čer 2015 13:58:23

Ahoj,
V létě se mi rozroste rodina o třetí dítě a jedna z možností nad kterou velmi reálně uvažuju je multipla - po faceliftu.
Poradíte mi prosím na co si mám dát při nákupu pozor? Co zkontrolovat a čemu se raději vyhnout?
Grimnir
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. čer 2015 17:39:51

Re: Na co si dát pozor při koupi?

Příspěvekod Grimnir » pon 08. čer 2015 13:58:56

Grimnir píše:Ahoj,
V létě se mi rozroste rodina o třetí dítě a jedna z možností nad kterou velmi reálně uvažuju je multipla - po faceliftu.
Poradíte mi prosím na co si mám dát při nákupu pozor? Co zkontrolovat a čemu se raději vyhnout?

Předem děkuju za rady.
Grimnir
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. čer 2015 17:39:51


Zpět na Off topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron