Fiat Multipla klub ČR, o.s.

                                                           www.multipla.wz.cz

.: Hlavní nabídka :.

Informace o klubu
REGISTRACE do klubu
Sponzoring klubu
SLEVA pro členy klubu
Návštěvní kniha
Členové klubu
Klubové předměty
Uskutečněné akce - FOTOGALERIE
Připravované akce

FORUM Multipla klubu

Ostatní odkazy

 

LÁNSKÁ NECKYÁDA - Židovský rybník v Lánech

14.6.2008

  

    Vše začalo stavbou plavidla, které jsme nikdo z nás nikdy nestavěl a ani jeden z nás nevěděl, jak má plavidlo vypadat. Celou stavbu doprovázela řada změn a vylepšení v rámci možností materiálových zásob a našich bujarých teorií o stabilitě plavidla. Přípravy se protáhly na několik dní a dokonce i v pátek večer bylo co dodělávat.

   V sobotu ráno se začala naše ulice plnit prvními účastníky setkání. Po příjezdu většiny účastníků jsme přeparkovali naše Multinky na hráz zdejšího rybníka, kde bylo naše vyhrazené V.I.P. parkoviště, které se postupně naplnilo 15 Multinkami. Probíhaly také poslední úpravy plavidla a příprava přepravy našeho plavidla na nedaleký rybník. Přepravu jsme nakonec zvolili vlastní silou, i když nám byl nabídnut odvoz plavidla dobrovolnými hasiči. Spuštění naší Multinky na vodu proběhlo bez problémů. Rybník se pomalu plnil konkurenčními plavidly a probíhala registrace a volba, kdo v jaké soutěži podpoří naše barvy. Celkem se na hladině ukázalo 10 plavidel různých tvarů a velikostí. Ve 13 hodin byla vyhlášena volba nejoriginálnějšího plavidla a tak jsme se já, Marek a Ríša snažili ukázat schopnosti a plavební vlastnosti naší Multinky v co nejlepším světle, ale s velkým raftem mateřské školky v zádech jsme raději uháněli co to jen šlo. Po kolečku na rybníku přišla volba nejoriginálnějšího plavidla. O nejoriginálnějším plavidle rozhodovali diváci svým hlasitým projevem. Myslím, že výhra byla v kapse, ale nebyl nám dovolen náš typický projev a to troubení našimi miláčky a dalším problémem byla velká vzdálenost našeho multipláckého tábora od hlavního decibelometru v podobě Honzy Lukavského. Musíme na příští rok vymyslet lepší strategii. Nakonec tuto soutěž vyhrála mateřská školka Lány, které měla také krásné plavidlo.

     Dalším programem byla soutěž v plavbě v duši. Úkolem soutěžícího byla plavba na duši pro balónek a s ním doplavat do cíle. Tuto disciplínu si vzal na starost Dušan Tomeček, který do toho dal opravdu celé své srdce a veškerou fyzickou sílu. Voda byla studená a odstartování této soutěže bylo komplikováno zraněním jednoho ze soutěžících. Dušan vybojoval v této soutěži 6. místo. Dále následovala bitva na duši. Úkolem této soutěže bylo zůstat co nejdéle na duši a shodit ostatní závodníky do vody, každý proti každému. Tu si vzal na starost Petr Oulík, vzhledem k jeho postavě a závodníkům z konkurenčních týmů. Petr se držel velice dobře a nakonec na hladině zůstali tři soutěžící: Petr, Martin Frolík z ADSUMU a křehká žena. Kluci se domluvili na gentlemanském gestu a  přenechali bez boje společným potopením první místo této dívce.

   Dále následoval vodní fotbal. Úkolem bylo ze startovní čáry dopravit hadici s proudnicí k rozbočovači, zapojit ji a stříkat na míč, který bylo nutné dopravit do soupeřovi branky. Přišlo rozlosování, při kterém na nás padla trocha smůly. Šli jsme jako první na řadu a nemohli jsme okoukat žádnou taktiku. Naším soupeřem byl navíc sbor dobrovolných hasičů Lány. Já, Marek a Vojta jsem se ničeho nebáli a jelikož raději jezdíme, než plaveme, rozhodli jsme se místo plavání jednoho z posádky s hadicí k rozbočovači dojet společně naší vodní Multinkou.

    Šlo to myslím rychle ale po zapojení a puštění vody se z hadice stala divoká anakonda, kterou jsme nemohli zkrotit. Nakonec se to podařilo díky zajímavým chvatům a hmatům Marka, který má jistě nejeden výcvik v bojovém umění. Tím jsme bohužel ztratili spoustu času a hasiči už míč pomalu dotlačili do naší branky. My jsme se však nevzdali a použili jsme proud vody jako pohon našeho plavidla. Marek ponořil hadici do vody a Multinka jela jako nachipovaná. Bohužel to nebylo nic platné a teto souboj jsme nakonec nevyhráli. Každopádně jsme tím poskytli ostatním posádkám návod co se s proudem vody dá dělat a že se s ním nemusí pouze stříkat.

     Tím bylo soutěžení u konce a proběhlo vyhlášení výsledků, které nás mile překvapilo, naše posádka se umístnila na 4. místě.

     Na celý den byl připraven i zajímavý doprovodný program a pohodový večer uzavírala velká „námořní bitva“ modelů.

 

  Chci moc poděkovat Richardu Simínovi a Miloslavu Lukešovi za poskytnutý materiál. Dále děkuji Jirkovi Hlavinovi, Markovi Pecháčkovi a také Radce Pecháčkové za pomoc při stavbě plavidla a za věnovaný čas a nápady. Pochopitelně nemohu zapomenout na Dušana Tomečka a Petra Oulíka, kteří se dobrovolně a obětavě vykoupali v našem rybníku. Děkuji také klukům co se plavili na vodní Multince.  Poděkování pochopitelně patří i všem lidem co přijeli fandit.

       Vzbudili jsme pozornost na celé akci a to je moc fajn. Ukázali jsme se jako pokaždé, jako skvělá parta lidiček.  Díky moc.

Bylo to skvělé .... příští rok to VYHRAJEME!!!!

 

Venda

 Fotogalerie

 

 

 

.: Zajímavé odkazy :.

.: Kontakt :.

Fiat Multipla Klub ČR, o.s.
K rybníku 440
Lány  270 61

Tel.: ZRUŠENO    
    ICQ:  360 13 11 77
 mail:multiplaklub@centrum.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vsevjednom.cz

 Fiat Multipla klub ČR, občanské sdružení  © 2006