Fiat Multipla klub ČR, o.s.

                                                           www.multipla.wz.cz

 

.: Hlavní nabídka :.

 

Informace o klubu
REGISTRACE do klubu
Sponzoring klubu
SLEVA pro členy klubu
Návštěvní kniha
Členové klubu
Klubové předměty
Uskutečněné akce - FOTOGALERIE
Připravované akce

FORUM Multipla klubu

Ostatní odkazy

 

 

Hora Říp  - 1.1.2011

Co Mohamedu Mecca, to pro Multipláky Říp

 

      Ti, kteří nevědí, kam prvního ledna zajít, aby to nebylo otřepané, pak právě na Říp. Vezměte s sebou svou rodinu, kamarády a sousedy a přijďte přivítat první den nového roku. Nezbytností je teplé oblečení, kvalitní obuv, něco teplého na zahřátí a v případě sněhové nadílky i nějaký dopravní prostředek pro zpáteční cestu, v podobě bobů nebo sáněk.

Každý rok zde proudí průvody lidí všeho věku včetně malých dětí v kočárcích.

    Mezi lidmi, které zde potkáte, jsou i členové občanského sdružení Fiat Multipla klubu, pro které se toto stalo tradicí. Tento rok se stal již čtvrtým ročníkem tohoto výstupu a sešlo se nás bezmála šedesát.

       V obci Rovné se nachází moderní parkoviště, na kterém 1.1.2011 v jedenáct hodin dominovaly z velké části Fiaty Multipla.  Po uvítání se všichni vydali lipovou alejí směřující k hoře Říp. Čekal nás asi 1 km dlouhý výšlap. Pokračovali jsme po zpevněné cestě a obzvláště ocenili hustý les při větrném počasí, který nás chránil. Během náročné cesty posloužila k odpočinku odbočka na Mělnickou vyhlídku. Na vrcholu hory Říp (456 m) se nachází jedna z nejstarších dochovaných staveb u nás - rotunda sv. Jiřího. Traduje se, že oběhnutí rotundy přináší štěstí. Základ pověsti zná snad každý Čech. Z bájné pravlasti se vydává vladyka Čech v čele svého kmene, aby  vyhledal zemi zaslíbenou. Putuje přes hvozdy, hory a bažiny, až dorazí do krajiny rádlem nedotčené, dojde k hoře Říp uprostřed roviny, vyleze na vrchol a zaplesá: „To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající!“ Praotec oznámí svému kmeni, že došel svého cíle a dál už se trmácet nemusí. 

     Dlouhou cestou znavený lid se zaraduje a v nadšení, že je konec útrapám, zvolá: „Tvým, tvým jménem nechť sluje.“ A od té doby se tomu tady říká Čechy.

      Stejně tak jsme se radovali i my, členové Fiat Multipla klubu po úspěšném zdolání vrcholu.

      Příjemná atmosféra byla samozřejmě umocňována přítomností našich přátel. Horký čaj,  svařené víno a vánoční cukroví byly dokonalou tečkou za starým rokem a perfektním začátkem nového roku.

      Poděkování patří všem přítomným a obci Krabčice za vymezení parkovací kapacity pro naše potřeby.

Za Fiat Multipla klub,
Martina Burgerová (místopředseda sdružení)

  

 

 

FOTOGALERIE

 

.: Zajímavé odkazy :.

Historie Fiat

   

.: Kontakt :.

Adresa:
Fiat Multipla Klub ČR, o.s.
K rybníku 440
Lány  270 61

Předseda klubu:
Václav Burger
Tel.: ZRUŠENO

    ICQ:  360 13 11 77
 mail:multiplaklub@centrum.cz

 

 

 

       

 

 

Vsevjednom.cz

 Fiat Multipla klub ČR, občanské sdružení  © 2006